Сторінки

НОВИНИ

НОВИНИ 2019/2020 н.р.

Переможець Інтернет-олімпіади з історії України на Всеосвіті
___________________________________

"Районна учнівська краєзнавча конференція "Шляхами подвигу і слави"


26 лютого 2020 року на базі ЦДЮТ відбулася районна учнівська краєзнавча конференція "Шляхами подвигу і слави".Конференція була досить насищена різноманітними цікавими роботами кожна якої супроводжувалася цікавими презентаціями. Вислухавши кожного юного дослідника звернула увагу, що наші учні Петрівщини мають великий потенціал для заняття пошукових робіт. Захоплюючі та цікаві були представлені краєзнавчі роботи наймолодших учасників конференції учнів 4 класу, що є добрим показником для підростаючого покоління. Від нашої школи також була представлена робота під назвою: " Життєвий шлях Людини, яка покликана серцем і душею захищати свою Батьківщину", яку представив Баранько Віталій, учень 10 класу. В своїй роботі Віталій показав життєвий шлях та подвиг нашого випускника, який є захисником нашої держави Філенка Олександра.

Вдячні Філенко Олександру та його мамі Філенко Ларисі Миколаївні за надання інформації, фото та спілкування для написання роботи, яка стане поповненням для нашого шкільного музею "Історія школи".
Як вчитель історії хочу звернутися до всього молодого покоління не будьте байдужими цікавтесь, вивчайте, досліджуйте, цінуйте історію рідного краю.
Завершити свій допис хочеться словами відомого поета М.Т. Рильського "Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього."




Бій під Крутами

29 січня 1918 року, відбувся бій під Крутами. Тоді близько 400 курсантів і студентів стримали наступ на Київ майже чотиритисячної армії більшовиків.

Бій під Крутами відбувся на залізничній станції «Крути» в сучасній Чернігівській області, за 130 кілометрів від Києва. Тривав він понад п'ять годин.Загін із курсантів, студентів та гімназистів зійшовся у нерівному бою з багатотисячною армією Михайла Муравйова. 27 юнаків потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені.Тому саме напередодні цього Дня учні 10 класу переглянули відеофільми "Бій під Крутами - як це було".
Всеукраїнський конкурс екскурсоводів музеїв "Край, в якому я живу"м. Кропивницький

Учень 10 класу Баранько Віталій відзначений за презентацію "Подорож музеєм" в обласному Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів музеїв "Край, в якому я живу".


22 СІЧНЯ - ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

22 січня - День Соборності України.
День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Для багатьох це звичайна дата у звичайному календарі, але щоб воз'єднанати Україну, щоб отримати незалежність лилось та ллється дуже багато людської крові. І нам, дорослим, щоб молоде покоління ніколи не втратило свою державу, гідність, мову, територію, націю, треба багато працювати і виховувати молоде покоління з твердою позицією: Я українець! Це моя земля! Це моя мова!
Саме в цей день для учнів 6 класу проведено виховну годину "Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг".
Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.
Олександр Олесь


ТИЖДЕНЬ ПРАВОЗНАВСТВА



ДЕНЬ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ




НОВИНИ 2018/2019 н.р.



Єфімову Тетяну, ученицю 9 класу за зайняте ІІ місце у захисті науково-практичної роботи на тему: "Історія української ікони". Молодець!!! Так тримати!!!

__________________________________________________________________________________________
30 січня 2019 року на базі нашої школи відбувся районний семінар-практикум вчителів історії з проблеми «Формування та розвиток компетентної особистості учня шляхом використання хмарних технологій на уроках історії та у позаурочний час». Метою даного методичного заходу було показати слухачам методи та прийоми формування та розвиток компетентної особистості учня шляхом використання хмарних технологій на уроках історії та у позаурочний час в умовах реформування освітньої галузі, охарактеризувати складові її реалізації в освітньому просторі.
Розпочався семінар із зустрічі учасників семінару та екскурсії до Христо-Воздвиженської церкви, яку провів Янишин Валерій Миколайович, завідувач філії, цим самим налаштував учасників на колективну, плідну і результативну роботу.
У теоретичній частині з проблеми «Формування та розвиток компетентної особистості учня шляхом використання хмарних технологій на уроках історії та у позаурочний час» виступив методист РМК Суліма Дмитро Олександрович.
Бондарєва Неля Петрівна, заступник завідувача з навчально-виховної роботи, провела вхідне діагностування за допомогою Google-форми та презентувала досвід роботи вчителя історії Баранько Тетяни Валентинівни.
У ході практичної роботи вчителем історії Баранько Тетяною Валентинівною слухачам був запропонований урок з історії України у 5 класі на тему: "Українське козацтво в народній пам’яті", методичною метою якого було використання сервісуWordArt (хмари слів)для визначення теми уроку, застосування інтерактивних вправ створених в LearningApps та використання сервісу Kachoot для засвоєння знань.
Тетяна Валентинівна презентувала відеофрагменти уроків з історії України у 7 класі на тему: «Утворення Галицько-Волинської держави» методичною метою було використання сервісуWordArtдля створення хмар слів при визначенні теми та застосування прийому «Карта знань» на уроках історії.
А також вчитель презентувала урок історії України у 8 класі на тему: «Практичне заняття.Богдан Хмельницький як політик і людина» методична мета якого єреалізація нових освітніх стандартів шляхом використання технології веб-квест.
В ході семінару з позакласної роботи слухачем МАН секція «Історія» Єфімовою Тетяною, ученицею 9 класу було презентовано науково-дослідницьку роботу на тему: «Історія української ікони»
Члени історико-краєзнавчого гуртка "Мій рідний край" для учасників семінару провели екскурсію в музеї «Бойової слави» та «Історії школи»
Вчителі історії з великим захопленням відвідали майстер–клас на тему: «Робота зGoogle– формами. Створення різних видів тестових завдань».
Адреса блогу районного семінару вчителів історії на базі Іскрівської ЗШ І-ІІІ ступенів: https://historiseminar.blogspot.com













Баранька Віталія, учня 9 класу за зайняте ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з правознавства. Бажаю і надалі бути активним учасником та переможцем у  конкурсах , акціях та олімпіадах.

ЄФІМОВУ ТЕТЯНУ, ученицю 9 класу за зайняте ІІ місце у районному етапі обласного туристсько-краєзнавчого фотоконкурсу  "ТУРИЗМ НАС ЄДНАЄ"у номінації «Заповідними стежками малої Батьківщини".

Бажаю тобі Тетянко і надалі творчих успіхів та високих перемог!!!!

_______________________________________________________________________________

ВИХОВНИЙ ЗАХІД ДО ДНЯ ВШАНУВАННЯ ПАМ*ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ "МИ ПАМ*ЯТАЄМО!!! МИ СИЛЬНІ!!


СЬОГОДНІ 23 ЛИСТОПАДА 2018 РОКУ УЧНЯМИ НАШОЇ ШКОЛИ ПІД КЕРІВНИЦТВОМ БАРАНЬКО Т.В., ВЧИТЕЛЯ ІСТОРІЇ БУВ ПРОВЕДЕНИЙ ВИХОВНИЙ ЗАХІД ДО ДНЯ ВШАНУВАННЯ ПАМ*ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РР. ПІД НАЗВОЮ "МИ ПАМ*ЯТАЄМО! МИ СИЛЬНІ!". ПІД ЧАС ЗАХОДУ УЧНІ МАЛИ ЗМОГУ ТАКОЖ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВИСТАВКУ ЯКУ ПІДГОТУВАЛА БІБЛІОТЕКАР ШКОЛИ БАРАНЬКО О.О.









__________________________________
21 листопад - День Гідності і Свободи

21 ЛИСТОПАДА - "ДЕНЬ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ "

«Україна – це територія Гідності й Свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи»За наказом президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.Не стала осторонь і наша шкільна громада. Тому 21 листопада 2018 року в нашій школі під керівництвом класних керівників та класоводів проведенні виховні години присвячені Дню Гідності і Свободи. Класним керівником (вчителем історії) Баранько Т.В. у 5 класі проведено виховну годину під назвою " Неоголошена війна", класовод Ткаченко Н.Г. у 3 класі провела годину спілкування "У їхніх серцях жила Україна", для учнів 9-10 класів класними керівниками (Баранько О.О. та Дусмурадовою Л.Г.) був організований перегляд та обговорення документального фільму "Революція Гідності" та ін. Вчителем історії у закладі проведено загальношкільну лінійку "Україна гідна свободи"
Під час виховних годин учні мали змогу пригадати тернисті сторінки в історії Батьківщини, події Майдану, героїв Небесної Сотні та вкотре переконатися у тому, що наша країна - держава національно свідомих, нескорених, міцних духом українців, які навчилися поважати себе і зуміли відстояти свій демократичний вибір.




________________________________
Єфімову Тетяну, ученицю 9 класу з перемогою в олімпіадному квесті з історії України та всесвітньої історії, який організований був Криворізьким державним педагогічни університетом

___________________________________

Бабин Яр - трагедія усієї України
Українська та світова спільнота 29 вересня 2018 року відзначає 77-му річницю початку подій у Бабиному Ярі, що є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами яких стали мільйони людей. Бабин Яр став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян. Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, було знищено більше 30 тис. євреїв. Усього за роки нацистської окупації Києва (1941-1943 рр.), за різними джерелами, було знищено близько 100000 осіб.
Українська держава та громадськість приділяє велику увагу вивченню історії Голокосту та інших геноцидів, формуванню в українському суспільстві атмосфери толерантності, міжнаціональної та міжрелігійної злагоди та порозуміння.
Україна стала першою державою на пострадянському просторі, яка включила теми «Голокост» та «Бабин Яр» як обов’язкові для включення в навчально-виховний процес.
75-річниця трагедії Бабиного Яру є нагодою не тільки згадати жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, виховувати молодь на прикладах взаємоповаги між народами, духовного подвигу заради рятування життя людей.
Для учнів 5 класу проведена година спілкування "Тут кров людська пролита". Учні 5 класу на заході отримали інформацію про трагічні історичні події, які відбулися у 1941 році, а також мали змогу переглянути відеофрагмент фільму "Історія трагедії Бабиного Яру".



Сьогодні 24 вересня 2018 року на базі ЦДЮТ відбувся І тур Всеукраїнського турніру юних правознавців в якому взяла участь команда нашої школи під назвою "Феміда" та виборола ІІІ місце. Вітаємо з перемогою!!! Так тримати!!! Молодці!!!



_________________________________________________________________________________

ВРУЧЕННЯ ПОДЯКИ ЗА ПІДГОТОВКУ ПЕРЕМОЖЦІВ У ВЕБ-КВЕСТІ ДО 370-РІЧЧЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ ПІД ПРОВОДОМ Б. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО.




НАГОРОДЖЕННЯ!!!

НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ВЕБ-КВЕСТУ ДО 370-РІЧЧЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ ПІД ПРОВОДОМ Б. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОРГАНІЗОВАНОГО ІСТОРИЧНИМ ФАКУЛЬТЕТОМ КРИВОРІЗЬКОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ. ВІТАЮ ВАС З ПЕРЕМОГОЮ!!! БАЖАЮ ВАМ НЕ ЗУПИНЯТИСЯ НА ДОСЯГНУТОМУ!!! МОЛОДЦІ МОЇ ЮНІ ІСТОРИКИ.






Шлях до перемоги . Друга світова війна — ПЕРЕМОГА життя над смертю

Свято Перемоги – особливе свято – величне, вистраждане… Подвиг героїв – переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як і наша щира та безмежна вдячність їм – людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю та свободу країн Європи.
У цьому році Україна та Європа відзначають 73-тю річницю перемоги над нацизмом. Святковим гаслом є: «Пам’ятаємо, перемагаємо».
Велика ціна цієї перемоги – це мільйони загиблих та мільйони поранених, а скільки загиблих від тяжких ран в повоєнні роки, а мільйони зламаних людських доль…
Уламки тих страшних подій і досі – протягом десятиріч ранять душі й серця наших людей, а події тієї жахливої війни назавжди залишаться незагойною раною для теперішніх та майбутніх поколінь, болючим шрамом нашої пам’яті.
Ми у вічному боргу перед ветеранами за їхню обірвану війною юність, за невичерпну силу духу, за прояви незбагненної мужності, свідому самопожертву заради життя на землі.
Ми щиросердно дякуємо ветеранам Другої світової війни за стійкість, за мужність, пишаємось їх подвигами.
І думалось тоді, що ця війна остання, що не допустить людство більше такого знущання над собою.
Прикро, що сумні сторінки історії повторюються, і сьогодні мирне небо України накрила чорна хмара військового протистояння на сході.
Україна охоплена війною. Справжньою. Реальною. У цій війні ми вже маємо тисячі загиблих і поранених.
Наш земний уклін, наша довічна вдячність усім тим, хто здобув нам мир у 45- році і хто сьогодні перебуває під обстрілами «Градів», ризикуючи власним життям заради миру та спокою в нашій країні.
З метою вшанування пам*яті загиблих воїнів Другої світової війни, у школі до відзначення Дня пам’яті і примирення та Дня Перемоги вчителем історії та правознавства Баранько Тетяною Валентинівною було проведено ряд заходів, а саме: екскурсія до шкільного музею «Бойової слави»; для учнів 7 класу проведено урок мужності «Кривава ціна миру в Європі 45-го та сьогодні»; для учнів 11 класу проведена година пам’яті «Вони захищали Вітчизну» та ін.





РЕЗУЛЬТАТИ КВЕСТУ З ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ СИМВОЛІКИ НА БАЗІ КРИВОРІЗЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

 З 22 по 24 лютого 2018 року учні нашої школи, а саме:
Єфімова Тетяна. учениця 8 класу
Баранько Віталій, учень 8 класу
Мельник Анастасія, учениця 9 класу
на сайті історичного факультету Криворізького державного педагогічного університету проходили дистанційний квест на кращі знання з історії української символіки.
Серед учасників нашої школи та шкіл м. Кривого Рогу за підсумками журі визнано та відзначено кращу роботу нашої учениці 8 класу  ЄФІМОВОЇ ТЕТЯНИ.
ВІТАЄМО!!! МОЛОДЕЦЬ!!! ТАК ТРИМАТИ!!! 

Районна краєзнавча конференція учнівської молоді "Шляхами подвигу і слави" - 2018


23 лютого 2018 року на базі ЦДЮТ відбулася районна учнівська краєзнавча конференція "Шляхами подвигу і слави". Учасником конференції серед закладів освіти району була і учениця нашої школи Єфімова Тетяна, яка представили свою науково-дослідницьку роботу на тему: "Подвигом уславлений". За участь у районній конференції Тетяна отримала сертифікат відділу освіти Петрівської райдержадміністрації.
Вітаємо!!!



20 лютого - День вшанування пам*яті  Героїв Небесної сотні

Сьогодні українці вшановують пам’ять учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні. Саме 20 лютого стало переломним моментом революційних подій. Цього дня 2014 року на вулиці Інститутській розстрілювали протестувальників. Тож саме ця дата увійшла в історію України як символ жертовності, патріотизму та героїзму.
З нагоди вшанування пам*яті Героїв Небесної сотні в нашій школі вчителем історії був проведенний урок мужності "Їх прийняло небо, лишивши списки..." для учнів 7-8 класів.
У глибокій скорботі низько схиляємо голови перед пам’яттю Воїнів Світла, які боролися за честь, правду і гідність, віддали своє життя за Україну. Також вшановуємо тих Героїв, що полягли на Сході у боротьбі за кращу Україну. Кожен має пам’ятати, що саме завдяки їм ми не втратили державність і маємо шанс щодня ставати кращими.
Щиро віримо і сподіваємось, що подвиг Героїв Небесної Сотні буде надихати ще не одне покоління українців, як надихають подвиги козаків та жертовність героїв Крут. Усім нам належить зробити все, щоб збудувати таку Україну, за яку вони поклали своє життя. Їх жертва не має бути марною! 



ЗАГАЛЬНОШКІЛЬНА ЛІНІЙКА "КВІТИ У ПОЛІ, ТАМ ДЕ КРУТИ..."ДО 100-РІЧЧЯ БИТВИ ПІД КРУТАМИ


29 січня 2018 року в Україні на загальнодержавному рівні відзначают 100 років бою під Крутами. Для Українського народу цей бій став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Історична довідка: 7 січня 1918 року більшовики оголосили загальний наступ на Україну. У середині січня вони встановили контроль майже на всьому Лівобережжі та просувалися на Київ. За таких умов 22 січня 1918 року Українська Центральна Рада ІV Універсалом проголосила незалежність Української Народної Республіки.
Після захоплення Полтави вздовж залізниці на захід наступала так звана 1-а Революційна армія, а з Гомеля на Бахмач – 2-а. Саме там, де сходилися дві залізничні колії, вони планували об’єднатися.
Тривалий час найбоєздатнішою українською частиною на Чернігівщині був бойовий відділ 1-ї Української військової юнацької школи сотника Аверкія Гончаренка. Спільно з іншими військовими підрозділами та добровольцями 25–27 січня вони героїчно обороняли вузлову залізничну станцію Бахмач (Чернігівська обл.). Під загрозою оточення оборонці змушені були відступити до станції Крути, де почали укріплюватися.
28 січня у Бахмачі обидві радянські армії з’єдналися. Командував ними Михайло Муравйов. Більшовики почали рухатися в бік Києва. На підступах до столиці Муравйов закликав: “Наше бойове завдання – взяти Київ… Жаліти київських мешканців нема чого, вони терпіли гайдамаків – нехай знають нас і одержать відплату. Жодного жалю до них! Кров’ю заплатять вони нам. Якщо треба, то каменя на камені не залишимо”.
Наступного дня на станції Крути їхній наступ зупинили українські частини, до яких підійшло підкріплення – учні Київської юнацької військової школи імені Богдана Хмельницького та Помічного студентського куреня Січових стрільців (18–20-річні юнаки з Університету святого Володимира, Українського народного університету, Київської гімназії Кирила та Мефодія). Курсанти юнацької школи, студенти і гімназисти мали погане озброєння однак до них приєдналися близько 80 добровольців із підрозділів Вільного козацтва з Ніжина. 29 січня 1918 року на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.
Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції і героїзму, українцям вдалося стримати наступ до темряви але під тиском ворога, українські бійці організовано відступили до ешелонів і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Одна студентська чота – 27 хлопців, заблукавши у темряві, повернулися до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. Вони потрапили в полон. Хлопців катували, а потім стратили. Згодом майже всіх героїв поховали на Аскольдовій могилі у Києві.
Українців під Крутами загинуло, за різними оцінками, 70–100 осіб. Втрати бiльшовицьких вiйськ сягали 300 воякiв.
Важливі акценти:
– бій під Крутами став успішною оборонною операцією, оскільки зупинив ворога на кілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу;
– незалежність Української Народної Республіки довелося захищати від російської військової агресії, ворогові протистояли молоді добровольці;
– сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.
Сьогодні 29 січня і в нашій школі з нагоди вшанування пам*яті Героїв Крут відбулася загальношкільна лінійка під назвою: "Квіти у полі, там де Крути..." яку підготували учні нашої школи під керівництвом вчителя історії Баранько Т.В.

22 СІЧНЯ - ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ
Кожного року 22 січня Україна відзначає День Соборності України – це свято рідного краю, свято нашої держави.
Відбулося святкування Дня Соборності України і в нашій школі. Вчителем історії, Баранько Тетяною Валентинівною та учнями школи був проведений виховний захід під назвою "НЕХАЙ НЕРОЗМЕЖОВАНОЮ ЗАЛИШИТЬСЯ НАВІКИ!" Бібліотекарем закладу Баранько Оксаною Олександрівною була підготовлена виставка присвячена Дню Соборності України.
Під час заходу учні розглянули проблему соборності українського народу, визначили основні періоди творення держави у межах єдиної та неподільної території.
Соборність – це символ. Символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми. І часточка надії і віри у майбутнє.
А на завершення ведучі заходу побажали всім присутнім здоров'я, миру, злагоди, добра і віри у гідне майбутнє нашої держави.








Сьогодні 19 січня 2018 року відбулася районна науково-практична конференція "Учнівська творчість - 2018" в якій взяв учень 8 класу БАРАНЬКО ВІТАЛІЙ.


ГРА-ВІКТОРИНА ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ У 8 КЛАСІ.





   Інформація про організацію та проведення
Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків «ЛЕЛЕКА – 2018»  
 Міжнародний учнівський конкурс юних істориків «ЛЕЛЕКА» проводиться на виконання наказів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 02.02.2012 р. № 98 «Про затвердження Правил проведення Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків «ЛЕЛЕКА», зареєстрованого в Міністерстві юстиції 20.02.2012 р.  за   № 257/20570, та від  07.03.2012 р. № 269 «Про проведення Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків «ЛЕЛЕКА» на базі ініціатора цих змагань – Всеукраїнської громадської організації «Освітній простір».
 У Міжнародному учнівському конкурсі юних істориків «ЛЕЛЕКА» крім учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів та учнів професійно-технічних навчальних закладів України може за власним бажанням брати участь учнівська молодь інших держав. У 2017/2018 навчальному році конкурс «ЛЕЛЕКА – 2018» відбудеться 14 березня 2018 року. Заявки від регіонів та списки учасників необхідно надіслати не пізніше 01 лютого 2018 року.
Вартість конкурсу «ЛЕЛЕКА» 20 гривень (з однієї особи).
За детальною інформацією звертайтеся до БАРАНЬКО ТЕТЯНИ ВАЛЕНТИНІВНИ, вчителя історії та правознавства.


БАРАНЬКА ВІТАЛІЯ, УЧНЯ 8 КЛАСУ ЗА ЗАЙНЯТЕ ІІ МІСЦЕ У РАЙОННОМУ ЕТАПІ ОБЛАСНОГО ФОТОКОНКУРСУ "ТУРИЗМ НАС ЄДНАЄ"



НАГОРОДЖЕННЯ ЗА ПЕРЕМОГУ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ "МОЯ УКРАЇНА

Вітаємо ЄФІМОВУ ТЕТЯНУ, УЧЕНИЦЮ 8 КЛАСУ (керівник Баранько Т.В., вчитель історії) за перемогу у районному етапі Всеукраїнського конкурсу фотоаматорів "МОЯ УКРАЇНА".
Бажаємо успіхів, творчості та високих досягнень і надалі. Так тримати!!!




Сьогодні 11 грудня 2017 року БАРАНЬКУ ВІТАЛІЮ, учню 8 класу було вручено Подяку ЦДЮТ за участь у Всеукраїнській експедиції "Моя Україна - Батьківщина"






08 грудня 2017 року згідно плану проведення Всеукраїнського Тижня права з учнями 1 - 4 класів була проведена бесіда на тему "Права та обов'язки", атакож учні мали змогу переглянути відео "Права дитини у казках"


ПОЗАКЛАСНИЙ ЗАХІД ДО ДНЯ ВШАНУВАННЯ ПАМ*ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ "ЗАПАЛИМО СВІЧКУ"


Сьогодні 24 листопада 2017 року в нашій школі учнями 11 класу під керівництвом Баранько Т.В., вчителя історії був проведений позакласний захід до Дня вшанування пам*яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. під назвою "Запалимо свічку". Під час заходу учні мали змогу також переглянути виставку яку підготувала бібліотекар школи.





21 ЛИСТОПАДА 2017 РОКУ БУЛО ПРОВЕДЕНО ЗАГАЛЬНОШКІЛЬНУ ЛІНІЙКУ ДО ДНЯ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ "Україна - країна нескорених!".

«Україна – це територія Гідності й Свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи»За наказом президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.Не стала осторонь і наша шкільна громада. Тому 21 листопада 2017 року в нашій школі під керівництвом Баранько Т.В., вчителя історії учні 4, 8-9 класів провели лінійку присвячену Дню Гідності і Свободи під назвою "Україна - країна нескорених!"
Під час проведення лінійки "Україна - країна нескорених" учні мали змогу пригадати тернисті сторінки в історії Батьківщини, події Майдану, героїв Небесної Сотні та вкотре переконатися у тому, що наша країна - держава національно свідомих, нескорених, міцних духом українців, які навчилися поважати себе і зуміли відстояти свій демократичний вибір.












Сьогодні 19 листопада 2017 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з історії в якій вяли участь:
- Єфімова Тетяна, учениця 8 класу;
- Сивків Дмитро, учень 11 класу.
За результатами журі переможцем серед учнів 11 класу визнано Сивківа Дмитра.
ВІТАЄМО ДМИТРА ЗА ЗАЙНЯТЕ ІІІ МІСЦЕ.
ТАК ТРИМАТИ!!! МОЛОДЕЦЬ!!!


Дрга світова війна принесла з собою так
у безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя. Це не можна описати простими словами. Складні формулювання так само не підійдуть. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми говоримо: «Ні хто не забутий!», «Ні що не забуто!». Будемо пам’ятати і навчимо своїх нащадків!
У нашому календарі є не мало дат, які нагадують нам про ті далекі роки. Кожне наше місто, село чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28 жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська - з 13 серпня по 22 вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція - з 24 грудня 1943 по 17 лютого 1944 року, Львівсько-Сандомирська - з 13-липня по 29 серпня 1944 року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями радянської армії з 8 вересня 1944 року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28 жовтня 1944 року.
До кінця війни залишалося ще півроку. Будемо пам’ятати!
Будемо пам’ятати і не забувати! У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.
З Днем визволення України!
Сьогодні 06 жовтня 2017 року в нашу школу завітали гості з Криворізької ЗШ І-ІІІ ступенів № 78, які виявили бажання відвідати наш заклад та музей "Бойової слави" 

Гостей гостинно на подвір'ї школи зустріли учні нашого закладу. Після зустріч гостей було запрошено до школи та шкільного музею "Бойової слави" по якому учні нашої школи провели екскурсію. Гості покидаючи нашу школу залишилися задоволенні та вдячні.

ЕКСКУРСІЯ МУЗЕЄМ "БОЙОВОЇ СЛАВИ"













_________________________________________________________________________________

Шановні співвітчизники!

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять  мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.
Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.
Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.
Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!

ПРИЄМНА НОВИНА!!!

За результатами журі обласного  конкурсу оглядів освітніх блогів "Педагогічна блогосфера -2017" у номінації "Блог вчителя-предметника" мій блог  визнано кращим та нагороджено ДИПЛОМОМ ІІІ СТУПЕНЯ (Переглянути тут).

18 травня 2017 року - День Вишиванки!!!


З вишиванкою пов'язана вся багатовікова історія українського народу. Адже люди  завжди  ставився до вишиванок як до святині. Вони передавалися з покоління в покоління, з роду в рід, береглися як реліквії…
 І  які б складні часи не переживали, але любов до традиційної вишивки у нас ніколи не згасала. За допомогою нитки і голки українські майстри створювали і створюють унікальні зразки впізнаваного у всьому світі українського вбрання.

Що ж це за свято?

День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів окрім одягання вишиванки – просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

День вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня.


Історія свята
Всеукраїнська акція «День української вишиванки» була започаткована студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році. Вона зауважила, що студенти досить часто одягають вишиванки на пари, і одного разу спілкуючись на перерві з колегою Ігорем Житарюком, який також був у вишиванці, запропонувала одногрупникам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. У перший рік свята у 2007 році вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.





УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА!


Історія святкування Дня Європи

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.
У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу. Проводилися регіональні конференції та круглі столи; публічні дебати, виступи на телебаченні та радіо громадських діячів; широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія; культурно-розважальні програми та спортивні змагання тощо.
Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах – Македонії, Туреччині, Хорватії).
Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи.
Протягом останніх років успішно апробовано практику широкомасштабного святкування Дня Європи у регіонах України. За сприяння Представництва ЄС в Україні та посольств держав-членів ЄС спільно з місцевими обласними, міськими та районними державними адміністраціями в обласних центрах та містах України щорічно проходять повномасштабні святкові заходи. Крім участі в офіційному відкритті святкування Дня Європи, відбуваються зустрічі послів держав-членів ЄС з представниками органів місцевих та обласних влад, студентами та викладачами місцевих університетів, представників неурядових та громадських організацій, засобів масової інформації.
Багаторічній досвід організації Дня Європи в Україні вказує на те, що цей День поступово стає справою державного значення і відіграє непересічну роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в європейській сім’ї народів.


ПРИЄМНА НОВИНА!!! 

За результатами журі районного  конкурсу оглядів освітніх блогів "Педагогічна блогосфера -2017" у номінації "Блог вчителя предметника" мій блог  визнано кращим та нагороджено ДИПЛОМОМ І СТУПЕНЯ.

  

9 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ!!!

День Перемоги – це найбільше, найдорожче серцю кожного із нас світле свято. Воно не підвладне часу. Ми знову згадуємо тих героїв, хто ціною свого життя наближував цей день. Людська пам’ять про війну, наших визволителів вічна, як вічне життя на землі.
Багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу.
9 травня 2017 року учні, вчителі та працівники нашої школи з квітами та червоними маками, що є символом Пам’яті урочистою ходою пройшли до Братської могили радянських воїнів, щоб віддати данину поваги тим, хто дав можливість жити в мирній країні, спокійно вчитися, працювати і будувати майбутнє своєї держави.
Урочистий мітинг розпочався за традицією з виконання гімна України. Зі слова привітання виступив голова сільської ради Платошина М.Б. До привітань приєднався директор школи Янишин В.М., який побажав всім присутнім міцного здоров’я, родинного щастя, добра і благополуччя, мирного неба та довгих років життя. 
Святковий настрій створювали учні школи, а також вихованці Іскрівського ДНЗ.
Хвилина мовчання,  ще раз підкреслила героїзм, самовідданість й вічну скорботу за тисячами українських доль, нездійсненних мрій і прагнень.
По закінченню мітинга всі присутні, поклали квіти до Братської могили, вшанувавши пам'ять загиблих й мільйони втрачених життів, ціною яких виборена Велика Перемога.





Шлях до перемоги . Друга світова війна — ПЕРЕМОГА життя над смертю.

Напередодні відзначення Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні  вчителем історії була організована екскурсія до музею "Бойової слави".







Отримання сертифікату за опублікування власного матеріалу в мережі Інтернет на сайті "SUPER.UROK-UA.com". Назва публікації "Замки і палаци. Генуезька та Кам'янецька фортеці. Маріїнський та бахчисарайський палаци." 



11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.
Щороку 11 квітня ми вшановуємо подвиг тих, хто вистояв у боротьбі проти фашистського полону, віддаємо данину скорботної пам’яті мільйонам наших співвітчизників, які були закатовані у нацистських концтаборах.
Сторінка історії містить гіркий час, коли здійснювалося насильне вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи до Німеччини. На усі віки події того періоду залишаться як жахлива згадка про невпинну боротьбу людей за життя та волю і, водночас, служитиме прикладом єднання суспільства, могутності та незламності народу.
Минуло багато десятиліть, біль та пам’ять живуть у наших серцях. Сьогодні перед нами стоїть відповідальне завдання – підтримати тих, хто у нацистському рабстві переміг усі негаразди і жахіття, і повернувшись додому, продовжував жити заради розбудови країни, заради прийдешніх поколінь.
Не підібрати тих слів, які б окупили всі пережиті людьми тогочасні лихоліття. Низький уклін ветеранам, за мужність, за волю, за боротьбу. 
Бажаємо Вам, шановні, міцного здоров’я, добробуту, миру та щастя. Нехай негаразди обходять ваші домівки.


__________________________________________________________________
Відкритий урок для учнів 5 класу. Темою уроку була: Замки і палаци. Генуезька і Кам'янець-Подільська фортеці, Бахчисарайський та Маріїнський палаци.
     Всі присутні на уроці здійснили захопливу подорож мальовничими куточками нашої України.



_______________________________

ЮНИЙ НАУКОВЕЦЬ

25 лютого 2017 року на базі КДПУ ім. В. Винниченка м. Кропивницького відбулося проведення ІІ етапу захисту нуково-долідницьких робіт учнів-членів МАН. В якому свою дослідницьку роботу на тему: "Історія української гривні" представляв Сивків Дмитро, учень 10 класу.

Вітаємо нашого учасника та бажаємо натхнення на подальші цікаві дослідження і проекти!

Участь у районній учнівській краєзнавчій конференції "Шляхами подвигу і слави"

23 лютого 2017 року на базі Петрівського НВО відбулася районна учнівська краєзнавча конференція "Шляхами подвигу і слави". Учасниками конференції серед закладів освіти району були і учні 7 класу нашої школи Єфімова Тетяна та Баранько Віталій, які представили свою науково-дослідницьку роботу на тему: "Життєвий шлях Людини з хоробрим серцем"
Тема мужності, відваги, патріотизму червоною ниткою пройшла через виступ. Юні краєзнавці презентували своє дослідження про життєвий шлях Людини з хоробрим серцем, сучасного героя – учасника АТО, Манька О.О.




Зустріч учнів з учасником АТО




Відкриття ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНум

Мистецтво навчання є мистецтвом пробуджувати в юних душах допитливість, задовольняючи її.
                                                                                                                                                                                                       А.Франс 
11 лютого 2017 року відбулося урочисте відкриття ІІ(обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді за участю Президента Малої академії наук, ректора Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, доктора філологічних наук, професора Олега Анатолійовича Семенюка, заступника начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації Відкриття ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНум Лідії Францівни Шатної, директора Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв), народного артиста України, професора Анатолія Єгоровича Короткова.
Вітальним словом урочисто відкрила конкурс-захист науково-дослідницьких робіт Неля Іванівна Мазур, виконавчий директор Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді, яка привітала юних, завзятих та допитливих дослідників з виходом у півфінал Всеукраїнського конкурсу-захисту, наголошуючи на тому, що ентузіазм та творчий пошук у процесі дослідницько-експериментальної та винахідницької роботи в різних галузях науки та техніки, в черговий раз підтвердило, що Кіровоградщина багата не тільки природними ресурсами, історичною та мистецькою спадщиною, а й людським інтелектуальним потенціалом!
На цьому урочистому відкритті  ІІ(обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді був присутній і учень нашої школи Сивків Дмитро який є слухачем Петрівської Малої академії наук учнівської молоді (секції "Історія")

29 січня День пам'яті Героїв Крут


Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть, і кров.
“На порох стерти, перебити!” —
Іде на Київ Муравйов.
Полків його не зупинити,
Та рано тішаться кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей — не перемогти!
Ці рядки український поет Микола Луків присвятив подвигу української молоді – студентам і гімназистам – які 29 січня 1918 року прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути та поклали найдорожче на вівтар свободи – власні життя.
Бій під Крутами – одна з тих сторінок історії, що привертають увагу суспільства, та в яких завжди переплітається правда із вимислом, міфами та спробами політичних спекуляцій.
З нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут у нашій школі для учнів 6 – 11 класів під керівництвом вчителя історії, Баранько Т.В., був проведений історико-патріотичний екскурс«Згадаємо юність, що згоріла у Крутах». Екскурсія проводилася з метою ознайомлення молоді з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя.





Вітаємо Сивківа Дмитра, учня 10 класу за зайняте І місце у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук

Із метою творчого, інтелектуального розвитку школярів, залучення учнів до науково-пошукової роботи, стимулювання активної участі в науково-дослідницькій діяльностіпідведення підсумків роботи секцій районної МАН учнівської молоді 20 січня 2017 року на базі Петрівського навчально-виховного об*єднання «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» проведено І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук.
     На конкурс завітала заступник голови Петрівської районної державної адміністрації Панета Тетяна Григорівна, яка привітала конкурсантів з участю у конкурсі-захисті та вручила солодкі подарунки.

За рішенням журі визнано переможців Конкурсу серед яких став і учень нашої школи Сивків Дмитро (керівник Баранько Т.В.)

Вітаємо Сивківа Дмитра, учня 10 класу (секція "Історія") за зайняте І місце.

Бажаємо натхнення на подальші дослідження і проекти!



22 СІЧНЯ - ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ "ЄДНАЙМОСЬ ЗАРАДИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ!"

Кожного року 22 січня Україна відзначає День Соборності України – це свято рідного краю, свято нашої держави.
Відбулося святкування Дня Соборності України і в нашій школі. Вчителем історії, Баранько Тетяною Валентинівною та учнями школи була проведена загальношкільна лінійка під назвою "Єднаймось заради незалежності!"
Під час лінійки учні розглянули проблему соборності українського народу, визначили основні періоди творення держави у межах єдиної та неподільної території.
Соборність – це символ. Символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми. І часточка надії і віри у майбутнє.
А на завершення ведучі лінійки побажали всім присутнім здоров'я, миру, злагоди, добра і віри у гідне майбутнє нашої держави.








Щорічно 22 січня український народ відзначає День Соборності та свободи України. Це свято нагадує нам, що ми є незалежною, соборною державою, ми – єдиний народ!

Закінчився зимовий святковий цикл – три великі релігійні свята зігрівають добром і злагодою наші серця, вселяють надію на те, що майбутнє буде щасливим, завтрашній день буде радісним, а Україна вільною й єдиною.
На Водохреще цілюща свята йорданська вода завжди була здатною вигнати за поріг чвари й ненависть, натомість оберігала від зла, зціляла й об'єднувала душі, сприяла тому, щоб люди ставали ближчими один до одного.
Чи не символічно, що саме по завершенню цих величних свят, понад 98 років тому відбулась вікопомна подія для всього українського народу – 22 січня 1919 року дві суверенні українські держави - Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка – об'єдналися в самостійну соборну державу.
Акт Злуки був проголошений на Софійському майдані в Києві. Об'єднавча акція 1919 року залишила глибокий слід в історичній пам'яті українського народу. Цій даті судилося навічно закарбуватися в історії України величним національним святом. Під прапор єдиної держави стали люди різні за своїм походженням та освітою, майновим станом і звичаями. Їх об'єднало розуміння того, що тільки соборний народ є нацією. І хоча, через низку тодішніх обставин, національна революція зазнала поразки й Україна знову виявилася розшматованою, але знак у вічність був поданий.
Історичний досвід постійно нагадує – головною, незаперечною, неперехідною цінністю для всіх нас є незалежна, соборна держава. Лише за умови політичної й економічної незалежності ми можемо претендувати на гідне місце України у світі. Головний урок Дня Злуки – це усвідомлення того, що тільки в єдності сила.
У цей день ми особливо повинні задумуватись над істиною: незважаючи на те, де ми народилися чи живемо – на Поліссі чи на Донбасі, Слобожанщині чи Галичині – ми є українцями, нащадками лицарів Київської Русі й запорізьких козаків. Це усвідомлення, а також любов до рідної землі й земляків, насправді, важливіше за будь-які партійні уподобання й політичні розбіжності.
Нехай День Соборності та Свободи України назавжди буде джерелом надії на наше краще майбуття, і ця надія живиться зі споконвічної героїки визвольних змагань нашого народу.
В єдності – наша сила! Тож слава Україні та її народові! Хай береже нас Господь! А свята йорданська вода зціляє й об'єднує наші душі, примножує достаток у кожному домі, засіває щастя при міцному здоров'ї на многії-многії літа.
Миру вам і Божої Благодаті!

Із метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку школярів, залучення учнів до науково-пошукової роботи, стимулювання активної участі в науково-дослідницькій діяльності, підведення підсумків роботи секцій районної МАН учнівської молоді 20 січня 2016 року на базі Петрівського навчально-виховного об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» відбувся конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів районної Малої академії наук учнівської молоді. На конкурсі-захисту було представлено всього 17 робіт з них 9 суспільно-гуманітарного напрямку.  Серед них була представлена робота із секції історія учня нашої школи, СИВКІВА ДМИТРА на тему :"ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРИВНІ"


24 грудня 2016 року відбулася районна Всеукраїнська олімпіада з правознавства .
За результатами олімпіади переможцем визнано Сивківа Дмитра , учня 10 класу.
Вітаємо переможця Сивківа Дмитра за зайняте ІІ місце. Так тримати!!!


І
23 грудня 2016 року відбулася районна науково-практична конференція "Учнівська творчість - 2016" в якій виступив  учень 7 класу, Баранько Віталій з роботою за напрямком: "історія" на тему : "Військове мистецтво українського козацтва" 



УЧАСТЬ В ОНЛАЙНОВІЙ ВІКТОРИНІ "ПРАВА ЛЮДИНИ ПОЧИНАЮТЬСЯ З ПРАВ ДИТИНИ"


Відповідно до листа департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України від 05.10.2016 р. № 2/2-14-2040-16 «Про продовження реалізації міжнародного освітнього проекту «Міксіке в Україні» у 2016–2017 н. р.» та з метою відзначення Всесвітнього Дня захисту прав людини на платформі проекту «Міксіке в Україні» 5 грудня 2016 року стартувала онлайнова вікторина «Права людини починаються з прав дитини". Учасником вікторини став учень 7 класу БАРАНЬКО ВІТАЛІЙ під керівництвом вчителя історії та правознавства БАРАНЬКО Т.В.

За кількістю набраних балів наш учасник ввійшов до розіграшу призів, що відбудуться 14 грудня 2016 року о 14-00
_____________
ПОЗАКЛАСНИЙ ЗАХІД ПРИСВЯЧЕНИЙ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ ПІД НАЗВОЮ: «ЗАПАЛИМО СВІЧКУ"
Сьогодні ми згадуємо страшну сторінку нашого народу – Голодомор 1932-1933 рр. Ця трагедія забрала життя мільйонів наших земляків.     З метою  вшанування  пам'яті безвинно заму­чених голодом та політичними репресіями людей учні 5-8 класів під керівництвом вчителя історії - Баранько Т.В., провели  позакласний захід під назвою: «Запалимо свічку».
     Під час заходу учні мали змогу дізнатися більш детальну інформацію про трагічні події, які відбувалися в нашій державі у 1932 – 1933 рр., а також переглянули документальний фільм «Голодомор в Україні  1932 -1933 рр.».
    Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам'ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам'ять про неживих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути. Тому учні пом'янули душі померлих від голоду хвилиною мовчання та запалили свічку пам'яті жертв голодоморів.

________________________________

21 ЛИСТОПАДА 2016 РОКУ БУЛО ПРОВЕДЕНО ЗАГАЛЬНОШКІЛЬНУ ЛІНІЙКУ ДО ДНЯ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ.

«Україна – це територія Гідності й Свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи»За наказом президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.Не стала осторонь і наша шкільна громада. Тому 21 листопада 2016 року в нашій школі під керівництвом Баранько Т.В., вчителя історії учні 5-8 класів провели лінійку присвячену Дню Гідності і Свободи.

І ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ПРАВОЗНАВСТВА

7 жовтня 2016 року була проведена шкільна олімпіада з правознавства серед 9 - 11 класів. 



І ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ІСТОРІЇ


Сьогодні 6 жовтня 2016 року учні нашої школи взяли участь у І етапі Всеукраїнської олімпіади з історії. Бажаємо отримати високих досягнень.



Сьогодні 5 жовтня 2016 року розпочав свою роботу історико-краєзнавчий гурток "Мій рідний край" керівником якого є Баранько Тетяна Валентинівна, вчитель історії.
Метою гуртка є:
· залучити та зацікавити учнівську молодь перспективою досліджень рідного краю;
· ознайомити учнів з методами збору краєзнавчого матеріалу, виконання простих наукових досліджень;
· привернути увагу до проблеми малої історії, збереження пам’яток історії та культури, навчити цінувати історичні традиції свого народу;
· виховувати повагу до власної історії, любов до рідного краю
На першому вступному гуртковому занятті Тетяна Валентинівна ознайомила вихованців з планом роботи гуртка в 2016/2017 н.р.


ГРАФІК   РОБОТИ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧОГО   ГУРТКА «МІЙ РІДНИЙ КРАЙ


СЕРЕДА – 15:30 – 17:30       П'ЯТНИЦЯ – 15:30 – 17:30


ЗАПРОШУЄМО ХТО БАЖАЄ БІЛЬШЕ ДІЗНАТИСЯ ПРО ІСТОРІЮ РІДНОГО КРАЮ!

Я не кину співати про тебе,
краю мій, моє щастя, мій дім !
Скільки зір у високому небі,
стільки співів у серці моїм.

В. Сосюра



______________________________________________________________________________
29 вересня 2016 року українське суспільство відзначає 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського – видатного українського державного та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки, першої у XX столітті незалежної Української держави, історика.

В Іскрівській ЗШ І-ІІІ ступенів вчителем історії були проведені заходи присвячені 150-річчю з дня народження Михайла Сергійовича Грушевського.


______________________________________________________________________________
Українська та світова спільнота 29 вересня 2016 року відзначає 75-ту річницю початку подій у Бабиному Ярі, що є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами яких стали мільйони людей. Бабин Яр став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян. Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, було знищено більше 30 тис. євреїв. Усього за роки нацистської окупації Києва (1941-1943 рр.), за різними джерелами, було знищено близько 100000 осіб.
Українська держава та громадськість приділяє велику увагу вивченню історії Голокосту та інших геноцидів, формуванню в українському суспільстві атмосфери толерантності, міжнаціональної та міжрелігійної злагоди та порозуміння.
Україна стала першою державою на пострадянському просторі, яка включила теми «Голокост» та «Бабин Яр» як обов’язкові для включення в навчально-виховний процес.
75-річниця трагедії Бабиного Яру є нагодою не тільки згадати жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, виховувати молодь на прикладах взаємоповаги між народами, духовного подвигу заради рятування життя людей.
В нашій школі проведений позакласний захід "Тут кров людська пролита". Учні школи на заході отримали інформацію про трагічні історичні події, які відбулися у 1941 році, а також мали змогу переглянути відеофрагмент фільму "Історія трагедії Бабиного Яру"



________________________________________________________________________

21 вересня 2016 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбувся обласний постійно діючий науково-практичний семінар учителів історії, які мають стаж роботи за фахом до 7 років з проблеми «Сучасний урок історії: компетентнісний аспект».
У роботі семінару взяли участь 12 вчителів з районів і міст області та отримали сертифікати, які засвідчують, що молоді вчителі пройшли підготовку за програмою обласного постійно діючого науково-практичного семінару учителів історії, які мають стаж роботи за фахом до 7 років.
Під час роботи семінару були розкриті такі проблеми:
  • «Науково-методичне забезпечення сучасного уроку історії: компетентнісний вимір» (Черткова Н.С., методист НМЛ суспільствознавчих дисциплін);
  • «Технології розвитку критичного мислення на уроках історії»
    (Кравченко Ю.В., завідувач НМЛ суспільствознавчих дисциплін);
  • «Сучасний урок історії у контексті концепції проекту «Нової української школи», «Реалізація принципів толерантності під час вивчення шкільного курсу історії» (Митрофаненко Ю.С., старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат історичних наук).








21 ВЕРЕСНЯ 2016 РОКУ В ПЕТРІВСЬКОМУ ЦДЮТ ВІДБУВСЯ ТУРНІР ЮНИХ ПРАВОЗНАВЦІВ.

З метою активізації та підвищення результативності навчальної, позакласної та позашкільної роботи, формування умінь розв’язувати проблеми, доповідати, формулювати твердження та захищати власну думку в наукових дискусіях 21 вересня відбувся районний турнір юних правознавців. Учні нашої школи Сивків Дмитро, Амброзяк Валентина, Павловська Аліна та Баранько Яна також взяли участь в турнірі.


1 вересня 2016 року був проведений Перший урок на тему: "Я живу в країні - Україна!"



МОН закликає освітян та громадськість долучитися до обговорення концепції Нової української школи


Оновлена програма з Історії України для учнів 10-11 класів


28 липня є пам'ятною датою для православної церкви, так як у цей день князь Володимир зробив християнство головною державною релігією Русі. Свято носить офіційну назву «день святкування хрещення Русі» і святкується на державному рівні.








   


19 ТРАВНЯ 2016 РОКУ -  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНОК.

Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день) в цьому році свято пройшло 19 травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.

   

 НАГОРОДЖЕННЯ ЗА ОРГАНІЗАЦІЮ УЧАСТІ УЧНІВ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ "ОЛІМПУС" З ІСТОРІЇ.


     Напередодні відзначення у 2016 році Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, з метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції; засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму; увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, відповідно до Закону України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років” вихованцям історико-краєзнавчого гуртка
"МІЙ РІДНИЙ КРАЙ" було запропоновано 05 травня 2016 року перегляд документального фільму 
“Визволення” 2014 Україна,  Олексій Лябах.



 






ВІТАЄМО!!! 
ПЕРМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "АЛЬБУС - 2016" З ІСТОРІЇ ЄФІМОВУ ТЕТЯНУ, УЧЕНИЦЮ 6 КЛ. ЗА ЗАЙНЯТЕ 3 МІСЦЕ ТА БАРАНЬКА ВІТАЛІЯ, УЧНЯ 6 КЛАСУ ЗА ЗАЙНЯТЕ 5 МІСЦЕ. ПЕРЕМОЖЦІ ОТРИМАЛИ ДИПЛОМИ ЛАУРЕАТА ТА КНИГИ В ПОДАРУНОК. ТАК ТРИМАТИ!!!





УЧАСНИКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ З ІСТОРІЇ "ОЛІМПУС" ЗИМОВОЇ СЕСІЇ.

____________________________________________________________________________

28 березня 2016 року у нашій школі відбулося засідання ММО вчителів історії Володимирівського округу на якому були обговорені такі питання:

- ЗНО - 2016;
- Складання та затвердження завдань для проведення зрізів з історії за ІІ семестр у 9, 11 класах. 







_______________________________________________________________________________



ГУРТКОВЕ ЗАНЯТТЯ НА ТЕМУ: НАШ КРАЙ У СЕРЕДИНІ 1950-Х РР. - І ПОЛОВИНІ 1960-Х РР.






УЧАСНИКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ З ІСТОРІЇ "ОЛІМПУС" ОСІННЯ СЕСІЯ.


19 лютого 2016 року у переддень Дня Героїв Небесної Сотні проведено урок «Небесна Сотня. На сторожі гідності»


18 лютого 2016 року вихованцями історико-краєзнавчого гуртка "Мій рідний край" проведено позакласний захід на тему "Мій рідний край, моя свята земля".

     Під час заходу учні школи мали змогу познайомитися з історією заснуванням Кіровоградської області, Петрівщини та свого рідного села Іскрівки. Ознайомитися із символікою рідного краю та переглянути презентацію про Кіровоградщину. Також учнів мали змогу переглянути виставку, яка присвячена була рідному краю.


Кожного року 22 січня Україна відзначає День Соборності України – це свято рідного краю, свято  нашої держави.

     Відбулося святкування Дня Соборності України і в нашій школі. Вчителем історії, бібліотекарем, Баранько Тетяною Валентинівною був проведений урок  серед 5-7 класів під назвою «Національна єдність – запорука державності України».
     Під час уроку учні розглянули проблему соборності українського народу, визначили основні періоди творення держави у межах єдиної та неподільної території. Під кінець уроку учні виконали тренінгову вправу «Посмішка по колу», де учні уявно беручи посмішку в долоні із побажанням всього доброго передавали її по колу «з рук у руки» і тримали свого сусіда за руки в результаті чого отримали ланцюг Єдності «Єднання заради Незалежності».
     А також учні відвідали  в бібліотеці виставку присвячену Дню Соборності України.
    Соборність – це символ. Символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми. І часточка надії і віри у майбутнє.  





27 листопада 2015 року в шкільній бібліотеці пройшов позакласний захід присвячений пам'яті жертв голодомору під назвою: «Не згасне свіча пам'яті».


     Сьогодні ми згадуємо страшну сторінку нашого народу – Голодомор 1932-1933 рр. Ця трагедія забрала життя мільйонів наших земляків.
     З метою  вшанування  пам'яті безвинно заму­чених голодом та політичними репресіями людей учні 5-7 класів під керівництвом вчителя історії, бібліотекаря Баранько Т.В., провели в шкільній бібліотеці позакласний захід під назвою: «Не згасне свіча пам'яті».
     Під час заходу учні мали змогу дізнатися більш детальну інформацію про трагічні події, які відбувалися в нашій державі у 1932 – 1933 рр., а також переглянули документальний фільм «Голодомор в Україні  1932 -1933 рр.».
    Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам'ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам'ять про неживих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути. Тому учні пом'янули душі померлих від голоду хвилиною мовчання та запалили свічку пам'яті жертв голодоморів.
    У бібліотеці також під час заходу діяла виставка присвячена  пам'яті жертв голодоморів «Пам'ять вічна…».
     А по закінченню заходу учасники заспівали пісню «За Україну» в якій закликали ніколи не зрікатися  своєї рідної землі і боротися за неї.
Хай палає свіча… Хай палає,
Поєднає нас вона в цей час.
Хай сьогодні спогади лунають.
Пам'ять чиста, світла і велична,
Пісня й слово хай єднає нас.






20 листопада 2015 року було проведено загальношкільну лінійку до Дня Гідності і Свободи.

«Україна – це територія Гідності й Свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи»
За наказом президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.
Не стала осторонь і наша шкільна громада. Тому 20 листопада 2015 року в нашій школі під керівництвом Баранько Т.В., вчителя історії, бібліотекар  учні 5-7 класів провели лінійку присвячену Дню Гідності і Свободи.




Немає коментарів:

Дописати коментар